Toto je devátý článek ze série velkého srovnávání nejznámějších aplikací využívaných pro projektový management, organizaci a komunikaci v týmu nebo vykazování práce, zkrátka všech nástrojů, se kterými se nejčastěji setkáte, když potřebujete řídit aktivity v pracovní skupině.

Celkově se můžete těšit na 13 článků naplněných informacemi o funkcích, které tyto aplikace nabízejí, v přehledném a jednotném formátu, a nakonec se dočkáte i bonusu v podobě souhrnného článku o všech testovaných aplikacích.

O srovnávání projektových nástrojů

Lamael programujeme, aby byl nejlepší. Proto bereme v potaz nejen skutečné potřeby freelancerů a firem, ale zároveň jsme pečlivě prozkoumali naši konkurenci. Vzali jsme to, co nám připadalo dobré, a přidali věci, které nám u ostatních projektových nástrojů chyběly. Hlubokou rešerši, při níž jsme prošli všechny aplikace a porovnali předem stanovená kritéria, vám představujeme i v sérii našich článků o rozdílech mezi Lamaelem a zbytkem projektového světa.

Chcete se dozvědět více o naší motivaci? Přečtěte si článek o tom, proč srovnání děláme. Změnila se nějaká aplikace? Dejte nám vědět, informace rádi upravíme. Chcete se podělit o svůj názor? Napište nám e-mail nebo se potkáme na Facebooku či LinkedInu. Chybí vám nějaká funkce? Rádi je pro vás doprogramujeme. Záleží nám totiž na tom, aby vám Lamael padl na míru.

První dojem z Lamaelu a Togglu

Ihned po spuštění aplikací je patrných několik rozdílů. Zatímco Lamael byl vyvinut pro účely řízení zdrojů, organizace týmů i správy projektů, Toggl nástrojem pro task management v pravém slova smyslu není. Uživatelům slouží spíše jako plánovač aktivit a pomocník při hledání zaměstnance nebo kolegy. Toggl je navíc rozdělen do třech samostatných částí, pro které musíte používat i rozdílné přihlašovací údaje. To pro Lamael naštěstí neplatí. Všechna svá data máte totiž na jednom místě bez nutnosti překlikávat mezi více platformami.

Toggle vs Lamael

Nástroje lze integrovat s dalšími aplikacemi. Díky tomu si můžete prostředí co nejvíce uzpůsobit vlastnímu očekávání i potřebám celého týmu. Oba nástroje jsou dostupné ve formě webového rozhraní i mobilní aplikace. Lamael i Toggl tak máte neustále po ruce kdekoliv a kdykoliv.

Uživatelské prostředí a jazyk

V případě Lamaelu je zřejmé, že si jeho tvůrci dali s onboardingem opravdu záležet. K dispozici jsou videonávody, články Krok za krokem i detailní popis jednotlivých funkcí. Vedle toho můžete absolvovat onboarding pod vedením profesionálů, kteří se postarají o to, aby se všichni členové týmů detailně seznámili s jednotlivými funkcemi a byli schopni je efektivně využívat při plnění svých pracovních povinností.

Ke každé z platforem Togglu je připojeno minutové instruktážní video. Dle mého subjektivního názoru je prostředí Togglu poměrně komplikované, a tak jsou tato videa doslova nutností k tomu, abyste se zorientovali.

Toggl běží pouze v anglickém jazyce a češtinu nepodporuje. Na rozdíl od něj byl Lamael navržen českou společností, a tudíž je v tomto jazyce celé jeho prostředí i podpora. Kromě toho nechybí ani angličtina, a tak může být nástroj pohodlně využíván i mezinárodními týmy.

Lamael je k dispozici ve třech cenových úrovních, přičemž jednotlivé varianty se liší velikostí úložiště a rozsahem funkcí. V případě Togglu můžete vybírat dokonce ze čtyř balíčků nebo vyzkoušet základní verzi zdarma.

Pro účely tohoto článku jsme se pustili do porovnání verzí Business a Premium Track+Plan.

Struktura projektů

V případě Lamaelu pracujete na nástěnkách, mezi kterými můžete libovolně překlikávat. Výhodou je, že práce v jedné kartě se vám automaticky překlápí i do těch dalších. V praxi to znamená, že pokud si vytvoříte nový projekt v záložce kalendáře, automaticky se vám propíše i do záložky projekt, a podobně.

Workflow Lamaelu si můžete maximálně přizpůsobit. Projekty lze zobrazit na časové ose nebo pomocí Ganttova diagramu. Takové zobrazení přispívá také k vyšší produktivitě, protože přesně vidíte, jaké úkoly vás v konkrétní den čekají. Když si k nim zapíšete hodinovou sazbu a spustíte si měření času, vše po dokončení úkolu rovnou i vyfakturujete. Vývojáři Lamaelu mysleli i na milovníky tabulek, a tak si veškeré projekty, úkoly, aktivity, kontakty i obchodní případy můžete zobrazit ve jmenném seznamu se souhrnem těch nejdůležitějších informací. Požadované seznamy pak můžete na pár kliknutí vyexportovat do XLS, CSV nebo XML.

Fungování Toggl je postaveno na třech platformách – Toggl Track, Toggl Plan a Toggl Hire. Pro podnikatele hledající intuitivní nástroj s jednoduchým rozhraním může být toto rozdělení zbytečně komplikované a matoucí. Nepřidává tomu ani skutečnost, že každá z těchto platforem má vlastní přihlašovací údaje.

Srovnání CRM aplikací Toggl vs Lamael

Toggl Track slouží čistě k měření času nad jednotlivými aktivitami. Toggl Plan představuje kalendář pro plánování aktivit a projektů. Poslední je Toggl Hire, což je pomůcka vyvinutá pro účely pracovního náboru. V té si můžete během dvou jednoduchých kroků vytvořit zkušební test, který budete posílat zájemcům o spolupráci. Podle dosažených výsledků je tak můžete rychleji selektovat a dále komunikovat jen s těmi, kteří disponují požadovanými znalostmi a dovednostmi. Nabídky práce můžete navíc sdílet přímo z aplikace na sociálních sítích.

Oba nástroje disponují databází kontaktů. Zatímco Toggl již žádné doplňkové funkce nenabízí, v Lamaelu můžete nad jednotlivými kontakty spravovat kompletní agendu nebo třeba posílat e-maily.

Funkce Togglu, které si oblíbíte

Pomocí reportů přesně vidíte, kolik času vkládáte do jednotlivých aktivit. Díky tomu už si snadno odvodíte, jestli se vám investice v podobě vloženého času vyplatí, či nikoliv. Na základě získaných čísel se snadno rozhodnete, jaké činnosti delegovat na kolegy a jaké dělat sám.

Někteří z vás jistě ocení i možnost najít si prostřednictvím platformy Toggl Hire specialistu, který vám pomůže s prací na projektu. Díky možnosti vytvořit test pro uchazeče si můžete rychle filtrovat relevantní kandidáty od těch, kteří nesplňují vaše podmínky.

V Togglu je i nástěnka pro účely rychlého sdílení informací. Nutno však dodat, že interní chat chybí.

V Togglu sice nenajdete vše, co byste mohli ke svému podnikání potřebovat, ale máte možnost provést integraci s více než stovkou aplikací, které jste zvyklí používat.

Funkce Lamaelu, které si oblíbíte ještě víc

Lamael byl vyvinut podle reálných potřeb podnikatelů. Všechna jeho rozšíření jsou promyšlená do detailu a dávají smysl i ve vztahu ke všem funkcím. Byl vyvinut tak, aby se dokonale přizpůsobil svým uživatelům a práci jim nepřidělával. Rozhraní je jednoduché a ovládání intuitivní.

Mnozí z vás jistě ocení možnost volby zobrazení. K dispozici je Ganttův diagram, Kanban nebo časová osa. O všech svých aktivitách máte dokonalý přehled a ještě v takovém zobrazení, které vám nejvíce vyhovuje a podněcuje vaši produktivitu.

Lamael je napojen na externí databáze, a tudíž se vám po zadání identifikačního čísla automaticky vyplňují údaje o klientech. Nový kontakt díky tomu vytvoříte za pár vteřin a nic nebrání tomu, abyste se vrhli do obchodování.

V aplikaci najdete i několik vychytávek jako možnost nahrávání hlasových poznámek, delegování úkolů na kolegy nebo rychlé fulltextové vyhledávání.

Závěrem: Kdy využít Lamael a kdy Toggl

Tam, kde funkce Togglu končí, plynule navazuje Lamael a nabízí i řadu rozšíření, která řízení celého podniku ještě více usnadní. Mezi takové patří možnost fakturace přímo z aplikace, rozsáhlá práce s kontakty nebo obchodními případy. Pokud hledáte komplexní nástroj pro organizaci týmů, správu projektů a řízení zdrojů, měli byste rozhodně sáhnout po Lamaelu. Vše totiž máte na jednom místě a nemusíte překlikávat mezi více platformami.

Doufám, že jste v tomto článku našli odpovědi a představa o obou aplikacích je teď mnohem jasnější. Přečtěte si také srovnání Lamaelu a Trella, Lamaelu s Monday.com, Lamaelu a Asany, Lamaelu a Jiry, Lamaelu a Wriku, Lamaeulu se Smartsheet, Lamaelu a Slacku nebo Lamaelu a Pipedrive. V příštím článku se můžete těšit na porovnání Lamaelu a Evernotu.

Související témata

Související články

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Velká příručka, jak pracovat s Lamaelem: Podrobně o agendách Kalendář, Úkoly a Aktivity

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}