Toto je sedmý článek ze série velkého srovnávání nejznámějších aplikací využívaných pro projektový management, organizaci a komunikaci v týmu nebo vykazování práce, zkrátka všech nástrojů, se kterými se nejčastěji setkáte, když potřebujete řídit aktivity v pracovní skupině.

Celkově se můžete těšit na 13 článků naplněných informacemi o funkcích, které tyto aplikace nabízejí, v přehledném a jednotném formátu, a nakonec se dočkáte i bonusu v podobě souhrnného článku o všech testovaných aplikacích. 

 

O srovnávání projektových nástrojů 

Lamael programujeme, aby byl nejlepší. Proto bereme v potaz nejen skutečné potřeby freelancerů a firem, ale zároveň jsme pečlivě prozkoumali naši konkurenci. Vzali jsme to, co nám připadalo dobré, a přidali věci, které nám u ostatních projektových nástrojů chyběly. Hlubokou rešerši, při níž jsme prošli všechny aplikace a porovnali předem stanovená kritéria, vám představujeme i v sérii našich článků o rozdílech mezi Lamaelem a zbytkem projektového světa.

Chcete se dozvědět více o naší motivaci? Přečtěte si článek o tom, proč srovnání děláme. Změnila se nějaká aplikace? Dejte nám vědět, informace rádi upravíme. Chcete se podělit o svůj názor? Napište nám e-mail nebo se potkáme na Facebooku nebo LinkedInu. Chybí vám nějaká funkce? Rádi je pro vás doprogramujeme. Záleží nám totiž na tom, aby vám Lamael padl na míru.

 

První dojem z Lamaelu a Slacku

Je jen velmi málo funkcí, které můžeme u těchto dvou nástrojů porovnávat. Na první pohled je totiž zřejmé, že byly vyvinuty ke zcela odlišnému účelu. Zatímco Slack slouží k týmové komunikaci a svým prostředím připomíná chatovací nástroje, Lamael je daleko více komplexní a kromě rozšíření pro zmiňovanou komunikaci zahrnuje veškeré funkce nezbytné pro řízení projektů i podniku jako takového.

Slack je velmi intuitivní a orientace v něm je díky tomu opravdu jednoduchá. Tvůrci si i přesto dali práci s tvorbou instruktážního videa, které se spustí hned po přihlášení do aplikace. Kromě toho je k dispozici i obrázkový manuál.

Lamael má proces onboardingu vymyšlený do nejmenšího detailu. Existují jak textoví průvodci, tak i přehledné videonávody, v rámci kterých se můžete seznámit s celým prostředím. Získáte díky nim jistotu, že budete nástroj využívat maximálně efektivně. K tomu vám koneckonců může pomoci i odborné školení sestavené na míru. To zajišťují experti přímo z Lamaelu. Díky tomu zvládnou proces onboardingu všichni členové vašeho týmu a jejich znalosti prostředí budou na srovnatelné úrovni.

Oba nástroje jsou dostupné ve formě webového rozhraní i mobilní aplikace. Lamel i Slack tak máte neustále po ruce kdekoliv a kdykoliv.

 

Uživatelské prostředí a jazyk

Slack českou mutací nedisponuje. Uživatelé mohou vybírat mezi 10 světovými jazyky. Mezi těmi je například angličtina nebo němčina. Návody včetně podpory jsou dostupné ve všech podporovaných jazycích.

Lamael mají na svědomí čeští vývojáři, a tak budete všemu dokonale rozumět i bez znalosti cizích jazyků. V češtině jsou i veškeré návody a podpora.

V obou případech máte na výběr ze tří cenových balíčků. Liší se mezi sebou velikostí úložiště, rozsahem funkcí nebo maximálním počtem uživatelů. Pro účely tohoto článku srovnáváme variantu Business od Lamaeulu s verzí Plus od Slacku.

Struktura projektů

Jednou z hlavních výhod Lamaelu je skutečnost, že si své projekty můžete zobrazit na časové ose, pomocí Ganttova diagramu nebo Kanbanu. Každý tak může pracovat v prostředí, které mu dokonale vyhovuje a odráží jeho potřeby.

V Lamaelu pracujete na nástěnkách, mezi kterými libovolně přepínáte a doplňujete obsah přes srozumitelně definovaná dialogová okna s minimem omezení (například povinná pole) a maximální mírou intuitivního fungování.

V rámci vytvořených projektů existují jednotlivé úkoly. K těm si můžete stanovit deadline pro splnění a zadávat informace o jejich aktuálním stavu. Díky tomu může pracovat na jednom projektu více lidí zároveň a všichni budou mít stále aktuální informace, ať už budou pracovat odkudkoliv. K projektům si můžete kromě souborů připojit i poznámky.

Slack si můžete představit jako chat, který slouží k rychlému předávání informací mezi dvěma či více lidmi, kteří pracují ve stejné organizaci nebo spolupracují na projektu.

Slack Lamael rozdíl

Komunikujete zde s jednotlivými kolegy, se kterými můžete sdílet kromě informací i různé soubory. Navíc máte možnost vytvářet skupiny, do kterých přidáváte osoby zapojené do určitého projektu nebo spolupracovníky z konkrétního týmu. Díky tomu máte jistotu, že se informace dostanou vždy jen k pověřeným lidem a zároveň nebudete zahlcovat zprávami ty, kterých se daná problematika netýká.

 

Funkce Slacku, které si oblíbíte

Na Slacku si určitě zamilujete to, jak je jednoduchý. Na zorientování v něm vám bude stačit opravdu jen pár minut. Sympatické je i dělení různých komunikačních vláken dle pracovních skupin, konkrétního projektu nebo jiné preference.

Přestože se nejedná o nástroj pro task management, můžete prostřednictvím něj delegovat úkoly a komunikovat napříč celým týmem. Bezesporu přispívá k vyšší efektivitě při práci, protože uživatelům umožňuje rychlé sdílení informací i souborů. Kromě toho si můžete nastavit notifikace pro různé události a využít velmi rychlé fulltextové vyhledávání napříč celou aplikací.

Do Slacku si můžete pohodlně exportovat nebo z něj naopak importovat všechna vaše data. Výhodou je také možnost integrace s vaším e-mailem. Díky tomu máte jistotu, že nezmeškáte žádné nové upozornění.

Slack vs Lamael

 

Funkce Lamaelu, které si oblíbíte ještě víc

Lamael je unikátní český nástroj pro organizaci týmů a správu projektů vyvinutý podle reálných potřeb podnikatelů. Vedení podniku je s tímto nástrojem o tolik jednodušší. Můžete se přímo napojit na české banky a informace o obchodních případech zadávat přímo z ARESu. Poznámky nemusíte vždy jen psát, ale můžete je i nahrávat díky funkci hlasových záznamů. Lamael můžete, stejně jako Slack, integrovat s vaší e-mailovou schránkou. Svůj čas šetříte i díky rychlému fulltextovému vyhledávači.

Lamel je nástrojem, který se dokonale přizpůsobí nejen vám, ale i každému dalšímu členovi týmu. Zobrazení projektů si totiž můžete personalizovat.

 

Závěrem: Kdy využít Lamael a kdy Slack

Slack je spíše chatovací nástroj, zatímco Lamael je jako stvořený pro projektový management. Záleží tedy na tom, co konkrétně hledáte. Pokud potřebujete zefektivnit proudění informací ve vaší organizaci, je Slack skvělým nástrojem. Více funkcí od něj ale očekávat nemůžete a museli byste hledat jinde. Proč mít ovšem více aplikací, když můžete mít jednu na vše?

Lamael nejenže disponuje funkcemi pro projektové plánování, ale nechybí mu ani další rozšíření nezbytná pro práci s obchodními případy či fakturací. Prostřednictvím jediného nástroje tak zvládnete vše od prvotního kontaktu s potenciálním klientem až po fakturaci za odvedenou práci. U jednotlivých projektů si totiž můžete stanovit hodinovou sazbu a vykazovat si čas u úkolů.

Doufám, že jste v tomto článku našli odpovědi a představa o obou aplikacích je teď mnohem jasnější. Přečtěte si také srovnání Lamaelu a Trella, Lamaelu s Monday.com, Lamaelu a Asany, Lamaelu a Jiry, Lamaelu a Wriku nebo Lamaeulu se Smartsheet. V příštím článku se můžete těšit na porovnání Lamaelu a Basecampu.

Související témata

Související články

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

6 tipů pro vybudování úspěšného start-upu

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Sdílení a správa dokumentace v projektovém řízení: 4 tipy, jak si ulehčit práci

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Novinka: Přístup k záznamům o aktivitách v Lamaelu

Aneta


Aneta miluje moderní technologie a ráda je používá pro automatizaci práce a týmovou spolupráci. Vyznává ideu svobodné firmy a osobní nezávislosti. Ráda je v pohybu a vždy hledá cesty, jak může práci svou i svých kolegů zjednodušit.

Aneta

Přidejte komentář


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}